• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 68
Плусинфо20:05 13 февруари 2018 ● Прочитано 1317

Владата одлучила да го продаде Мерцедесот кој претходната владејачка гарнитура го набави за 600.000 евра.

Продажбата ќе се врши преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Почетната проценета вредност на овој автомобил, согласно проценката на Бирото за судски вештачења, изнесува 14.372.208,00 денари (230.000 евра).

Јавното наддавање ќе се изврши електронски на интернет страницата www.e-aukcii.finance.gov.mk. 
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Ацо Колевски нов член на Советот на јавни обвинители

Колевски остана запаметен како обвинител кој се замеша во работата на СЈО, по што обвинетиот Сеад Кочан, за кој беше побаран притвор, му беше укинат.

Името во фокусот на средбата Ципрас – Меркел

Меркел продолжува да ја охрабрува власта во ПЈРМ во насока на изнаоѓање решение, пишува грчката новинска агенција - јави дописникот на МИА од Атина.

Кривични за 11 лица за третманот на девојчето од Домот „25 Мај“

Инспекторите поднеле и 12 иницијативи за покренување дисциплинска постапка против стручни лица и 13 постапки за прекршоци на стручни лица.

Струмичанец затаил данок за заработени 20.000 евра на Фејсбук

Во текот на 2015 година тој со продажба на услуги преку социјалната мрежа „Фејсбук” остварил приход од 1.260.511 денари.

Кривична за полицаец од Гостивар за фалсификуван договор за „пежо 206“

Полицаецот изготвил лажен договор за купопродажба на возилото со гостиварски регистарски ознаки, склучен во Швајцарија.

НАЈЧИТАНИ