• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 68
Плусинфо18:25 13 февруари 2018 ● Прочитано 6092

Една од најпопуларните пејачки на денешницата, младата 25-годишна Селена Гомез, се бори со опасно заболување – лупус.

 

Селена Гомез помина низа тешки ситуации, а минатата година нејзината најдобра другарка ѝ донираше бубрег.

Иако таа е успешна на сцената и нејзиното богатство се проценува на неколку милиони евра, пејачката пред неколку дена се одлучила на драстичен чекор.

 

Имено, таа ја ставила куќата на продажба, по значително пониска цена, со цел, според изјавите на добро известени извори, себеси да си обезбеди пари за лечење.

Луксузниот дом од 10 илјади квадрати, Селена Гомез го продава за „само“ три милиони долари.

Куќата поседува пет соби и кино кое сама го дизајнирала. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

„Тексас“ на Скопје колинг 2018!

Пејачката Шарлин Спитери ги носи во Скопје сите свои хитови: „Say What You Want“, „Inner Smile“, „I Don`t Want A Lover“, „Summer Sun“...

Најголемиот фаворит за Оскар е плагијат?

„Обликот на водата“, конкурент за Оскарите за најдобар филм, доби тужба за плагијат.

Кили на сцената, „Вардар“ во срцето, „Бубамара“ лази по политичарите

Пред ценетиот публикум, како што милува да каже, заради подобар живот се врати Кили, кој што изјави дека му е мило што е дома.

Покрената истрага против Тони Цетински

Поради несреќата која се случила лани и во која маж загина, органите покренале истрага против Тони Цетински.

Се ожени таткото на Џастин Бибер

Челзи покажа фотографија од специјалниот ден на која напиша: „Вчера беше најневеројатен ден. Се венчав со мојот најдобар пријател! Те сакам“.

НАЈЧИТАНИ