• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 71
Плусинфо14:09 13 февруари 2018 ● Прочитано 4997

На многу родители им е сосема природно на своето девојче додека е уште бебе да му ги дупнат ушите и да му стават обетки.

Меѓутоа, постојат и големи противници на ова кои предупредуваат на разни опасности, а некои одат толку далеку што велат и дека е тоа „намерно нанесување на телесни повреди“.

Во некои држави во ЕУ, на пример, во Германија, педијатрите јасно се изјасниле против дупење на ушите на бебињата и малите деца.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Водителката го осигурала задникот на 80.000 евра, на него „паѓаат“ најпознатите фудбалери

Има повеќе од два и пол милиони следбеници на Инстаграм, а нејзините снимки на Јутјуб имаат повеќе од два милиони прегледи.

Ѓоковиќ го тужеше Рио, сега властите одговорија со контратужба против тенисерот

Доаѓањето на најдобиот српски спортист во Рио го организирале две компаниии – „Деки 10“ и „Адма Евенти“.

Конфискуван имот на вдовицата на Пабло Ескобар

Пабло Ескобар, кој со години беше најбараниот човек во Колумбија, беше убиен во декември 1993 година.

Ништо не може да го спречи роботот да ја исполни својата цел (ВИДЕО)

За движењата на роботот е задолжен софтвер, кој му овозможува да го усогласува неговото однесување во однос на пречките.

Во стан во Буенос Аирес пронајдени над 200 змии

За овој случај осомничено е едно лице, а змиите по ветеринарните прегледи ќе бидат вратени во нивните природни живеалишта.

НАЈЧИТАНИ