• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 68
Плусинфо13:41 13 февруари 2018 ● Прочитано 5178

Еден од најомилените пејачи на овие простори Владо Георгиев стана татко по вторпат. Неговата партнерка Милица Самарџија, со која веќе ја има ќеркичката Софија, роди уште едно девојче.

Радосните вести гордиот татко ги сподели со пријателите и со следбениците на социјалните мрежи, а откри и кое име го одбрале за ќерќичката…

Без многу зборови, кратко и јасно, само напишал: „Се роди Јелена“. На сличен начин и во септември 2016 година го објави раѓањето на првата ќерка Софија.

Владо и Милица веќе неколку години се во врска. А, како што раскажал некогашниот најпосакуван ерген и миленик на женскиот дел на публиката набрзо по раѓањето на Софија, одлично се снашол во улогата на татко.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

„Тексас“ на Скопје колинг 2018!

Пејачката Шарлин Спитери ги носи во Скопје сите свои хитови: „Say What You Want“, „Inner Smile“, „I Don`t Want A Lover“, „Summer Sun“...

Најголемиот фаворит за Оскар е плагијат?

„Обликот на водата“, конкурент за Оскарите за најдобар филм, доби тужба за плагијат.

Кили на сцената, „Вардар“ во срцето, „Бубамара“ лази по политичарите

Пред ценетиот публикум, како што милува да каже, заради подобар живот се врати Кили, кој што изјави дека му е мило што е дома.

Покрената истрага против Тони Цетински

Поради несреќата која се случила лани и во која маж загина, органите покренале истрага против Тони Цетински.

Се ожени таткото на Џастин Бибер

Челзи покажа фотографија од специјалниот ден на која напиша: „Вчера беше најневеројатен ден. Се венчав со мојот најдобар пријател! Те сакам“.

НАЈЧИТАНИ