• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 71
Плусинфо13:34 13 февруари 2018 ● Прочитано 5179

Девојчето што остана две недели во мајчината утроба откако нејзиниот брат близнак предвреме се роди, преживеа.

Џема Брајант, која била бремена со близнаци, рекла дека тагата поради загубата на синот и радоста за раѓањето на ќерката Лекси, е вистински ролеркостер од емоции.

Откако во 21-ва недела го изгубила синот, лекарите ја предупредиле дека веројатно и второто дете ќе се роди за три дена со мали шанси за преживување. Но, поминале 17 дена откако Џема повторно се нашла во салата за породување. Породувањето поминало во најдобар ред, а шансите за преживување на бебето се сè поголеми.

- Тешко ми е што Коби се роди толку рано, неговите мали бели дробови едноставно не беа подготвени. Следните денови поминати во чекање беа ужас, беше страшно кога се роди ќерката, но и возбудливо - рекла Брајант.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Водителката го осигурала задникот на 80.000 евра, на него „паѓаат“ најпознатите фудбалери

Има повеќе од два и пол милиони следбеници на Инстаграм, а нејзините снимки на Јутјуб имаат повеќе од два милиони прегледи.

Ѓоковиќ го тужеше Рио, сега властите одговорија со контратужба против тенисерот

Доаѓањето на најдобиот српски спортист во Рио го организирале две компаниии – „Деки 10“ и „Адма Евенти“.

Конфискуван имот на вдовицата на Пабло Ескобар

Пабло Ескобар, кој со години беше најбараниот човек во Колумбија, беше убиен во декември 1993 година.

Ништо не може да го спречи роботот да ја исполни својата цел (ВИДЕО)

За движењата на роботот е задолжен софтвер, кој му овозможува да го усогласува неговото однесување во однос на пречките.

Во стан во Буенос Аирес пронајдени над 200 змии

За овој случај осомничено е едно лице, а змиите по ветеринарните прегледи ќе бидат вратени во нивните природни живеалишта.

НАЈЧИТАНИ