• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо10:41 14 јануари 2018 ● Прочитано 2775

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше огорчен по поразот од Виљареал (0:1) во 19.коло од Примера.

- Проблемот е што на крајот кога топката не сака да влезе, станува многу тешко. Ние не го заслуживме ова. Можете да ги правите работите на добар или лош начин, но кога топката не сака да влезе, тоа е комплицирано. Таа едноставно не сака да влезе, рече Зидан.

Французинот е загрижен дека по вакви натпревари самодовербата кај играчите дополнително опаѓа.

- Во се толку негативно, треба да го бараме позитивното. Психолошки тоа не е лесно. Момчињата не престануваат да трчаат, се борат. Мојата порака е да продолжат да работам. Во фудбалот понекогаш има лоши серии и сите ние треба заедно да се справиме со тоа. Не се согласувам со критиките за играта. Да, резултатите се многу негативни, но тоа ќе се промени. Кога ќе победиме, се ќе се промени, потенцира Зидан.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Хрватска ја совлада Норвешка и ги задржа шансите за пласман во полуфинале

На полувреме беше 17:15 за Хрватска, во 36. минута Норвешка дојде најблиску до 20:19, но потоа Хрватите дојдоа и до пет голови предност.

Французите ја совладаа Шведска

Актуелните светски шампиони Францусите вечерва во загрепска,, Арена" ја совлада Шведска со 23:17 полувреме 13:10.

Македонија го одработи последниот тренинг пред мечот со Шпанија

Вечерва следува уште видео анализата пред утрешниот дуел со Шпанија кој ќе се игра во вечерниот термин од 20 часот и 30 минути.

Дресен најбрз на спустот во Кицбил

Дресен (24) до својот прв триумф во кариерата во СК, стигна во време од 1 минута и 56,15 секунди.

Победа на Челзи против Брајтон и Хов Албион

Азар со својот втор гол во 77.минута зголеми на 3-0, а конечниот резултат 4-0 го постави Виктор Мозес во последните мигови од средбата (89).

НАЈЧИТАНИ