• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 53
Плусинфо10:24 14 јануари 2018 ● Прочитано 1180

Зголемен е водостојот на реките Вардар кај Демир Капија, Пчиња кај Катлановска бања и Црн Дрим кај Ложани, во однос на просекот за јануари.

Значително под просекот е водостојот на Сатеска кај Ботун, како и на Вардар кај Јегуновце, Скопје Зајчев рид и Велес, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Нивоата на Брегалница кај Берово, како и на Охридското, Преспанското и Дојранското Езеро се во рамки на јануарскиот просек 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

ВМРО-ДПМНЕ ќе си го брои членството

На денешната седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, била донесена одлука за формирање работна група за ажурирање на членството на партијата.

Бутарис: Никој не ни го краде идентитетот, Грците не се информирани

Градоначалникот на Солун се огради од денешниот масовен протест против името на Македонија.

Магла на Стража, Страцин, и Крива Паланка-Деве Баир

Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, кој не се задржува на коловозот.

90.000 излегоа на протест во Солун за името Македонија

Организаторите се задржаа на аргументите дека Грција не треба ниту да преговара ниту да прифати име во кое би бил вклучен терминот Македонија.

Гости нападнале газда на кафеана со тупаници и електрошок по телото

Причина за физичкиот напад било несогласување околу плаќање на сметка во локалот кој се наоѓа во Дебар Маало.

НАЈЧИТАНИ