• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо21:09 13 јануари 2018 ● Прочитано 4978

Цената на акциите на компанијата Facebook се намалила за 4,5%, откако основачот на социјалната мрежа, Марк Закерберг најави воведување на големи промени во „њуз фидот“.

Закерберг планира да воведе основни промени во платформата, насочени кон зајакнување на комуникацијата меѓу пријателите и намалување на јавната содржина од фирмите и медиумите.

Закерберг посочи дека измените имаат за цел бројот на публикациите од компании, брендови и медиуми да се намали за сметка на информациите кои доаѓаат од семејството и пријателите.

„Со овие промени, се надевам дека луѓето ќе почнат да трошат помалку време на Facebook и престојот во мрежата ќе стане повалитетен“, напиша Закерберг.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

НАСА откри тунели на Месечината

Околу екваторот на Месечината откриени се околу 200 слични отвори, а новите се откриени на Северниот пол.

НАСА објави слики од наоблачениот јупитер

Леталото се наоѓало веднаш над јужниот пол на планетата, што значи дека успешно ги снимило нејзините различни слоеви од долу нагоре.

Ѝ наплаќаат станарина на својата петгодишна ќеркичка

Мојата петгодишна ќерка мора да ни плаќа за кирија и сметки, вели една мајка во својот пост на Фејсбук

Пост на една мајка за сајбербулинг кој речиси ја уништил нејзината 17.годишна ќерка

Можеби не сфаќаат колкава е штетата што ја прават додека седат зад своите лаптопи, таблети или телефони, но оваа девојка поради ова завршила во болниц

ОН: Светот рапидно се затоплува

Просечната температура во 2017 година е повисока за околу 0,46 степени Целзиусови од температурата измерена во периодот од 1981 до 2010 година.

НАЈЧИТАНИ