• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
МИА18:54 13 јануари 2018 ● Прочитано 3194

Атмосферата во „Арена Загреб“ полека се подгрева за најважниот дуел вечерва во 19.30 часот во рамките на Ц-групата меѓу Македонија и Словенија. Двете репрезентации ќе имаат голема поддршка од трибините.

Македонските ракометари ќе бидат бодрени од околу 2.000 навивачи, кои веќе во еден клуб во близина на салата ја подгреваат атмосферата, додека Словенија ќе има помош од околу 5.000 навивачи.

Фановите на двете репрезентации во подтрибинскитот простор се забавуваат со разните активности што ги има организирано домаќинот заедно со неговите спонзори.

Во исто време додека се игра дуелот меѓу Германија и Црна Гора само неколку илјади гледачи се наоѓаат на трибините.

Во меѓувреме на влезовите има голем број навивачи кои доаѓаат и се очекува капацитетот на „Арена Загреб“ да биде исполнет за дербито на вечерта.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Хрватска ја совлада Норвешка и ги задржа шансите за пласман во полуфинале

На полувреме беше 17:15 за Хрватска, во 36. минута Норвешка дојде најблиску до 20:19, но потоа Хрватите дојдоа и до пет голови предност.

Французите ја совладаа Шведска

Актуелните светски шампиони Францусите вечерва во загрепска,, Арена" ја совлада Шведска со 23:17 полувреме 13:10.

Македонија го одработи последниот тренинг пред мечот со Шпанија

Вечерва следува уште видео анализата пред утрешниот дуел со Шпанија кој ќе се игра во вечерниот термин од 20 часот и 30 минути.

Дресен најбрз на спустот во Кицбил

Дресен (24) до својот прв триумф во кариерата во СК, стигна во време од 1 минута и 56,15 секунди.

Победа на Челзи против Брајтон и Хов Албион

Азар со својот втор гол во 77.минута зголеми на 3-0, а конечниот резултат 4-0 го постави Виктор Мозес во последните мигови од средбата (89).

НАЈЧИТАНИ