• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо19:27 12 јануари 2018 ● Прочитано 5635

Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се избираат нови членови на Извршниот комитет. Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, новинарски екипи ги очекуваат резултатите од седницата. 

Пред настанот, се шпекулираше дека Илија Димовски и Антонио Милошоски не се поканети на седницата и дека тоа значи дека тие нема да бидат дел од новото раководство.

ТВ 24 соопшти дека Игор Јанушев е избран за нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски за потпретседатели. Членови на ИК ќе бидат Иван Јорданов, Дејан Јовановски, Орце Ѓорѓиевски, Пецаковски, Дејанчо Ефтимов, Златко Перински, Владимир Ѓорчев, Коце Трајановски, Игор Николов и Драги Димитриевски.

 Игор Јанушев, поранешен директор на ЈСП (извор: skopjeinfo.mk)

 

 

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

МЗ: Комисија ќе истражува како починала родилката во приватната болница

Родилката починала во четвртокот, а во болницата требало да се породи со своето прво дете.

Магла на Плетвар видливост од 50 до 100 метри

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Стевананџија Данев и Димовски најдолго на собраниската говорница

Димитар Стевананџија од мај до август лани дискутирал 236 минути, Драган Данев со 233 минути и Илија Димовски 221 минута.

Пратениците ја почнуваат расправата за намалување на патните трошоци

За следната недела се најавени седници на три комисии кои ќе расправаат по предлото за измени на два закона од страна на СДСМ.

Пожар во стан во Карпош, нема повредени

Пожарот е изгаснат и е причинета само материјална штета, нп нема повредени.

НАЈЧИТАНИ