• 18 јануари 2018
  • Вести денес: 101
Плусинфо10:23 12 јануари 2018 ● Прочитано 6024

Австриецот Рудолф Бројс е натуропат и автор на книгата „Рак, леукемија и други навидум неизлечиви болести“.

Во книгата наведува дека со неговиот метод до 1980. година излечил повеќе од 40 илјади болни од рак и други сериозни болести.

Неговата терапија е една од првите во видот „рак диети“, и се заснива на тоа што пациентот 42 дена во целост се одрекува од протеини (белковини) и на тој начин, клетките на ракот, со оглед на тоа што тој, според Бројс, живее на цврста храна земена во телото, сами ќе изумрат заради недостатокот од храната која им е потребна.

За тоа време, здравите клетки пациентот ги снабдува со сокови од зеленчук и чаеви кои се сѐ што еден пациент има во својата исхрана 42 дена.

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Зошто се здрави коските и како можат да ве препородат?

Освен супите од коски кои ги готвеа нашите баби, коските можат и да се испечат, а печената коскена срж да ви послужи како најдобар намаз за леб

5 начини да го исчистите црниот дроб

Телото ви дава знаци дека е полно со токсини со следните симптоми: главоболка, замор, болка во зглобовите, запек, гасови и надуеност.

Докиќ: Секој трет Македонец има алергии

Алергиите, особено оние од доменот на домашна прашина и целогодишните, се асоцирани со аерозагадувањето, вели проф. д-р Дејан Докиќ.

Кардиолог открива каков леб можеме да јадеме колку што сакаме

Според Стивен Гандри, кардиолог од Небраска, единствениот леб кој можеме да го јадеме без грижа на совест, воопшто не содржи житарки.

Мед од тиква: Домашен мелем за црниот дроб, лек за холестерол и чудо за имунитет

Заради големата содржина на витамини и каротен, овој мед го зајакнува имунитетот.

НАЈЧИТАНИ