• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо22:20 11 јануари 2018 ● Прочитано 8805

Американскиот продуцент Харви Вајнштајн беше нападнат во ресторан во предградие на градот Феникс, државата Аризона и два пати удрен по лицето.

По инцидентот, Вajнштајн и неговиот придружник го напуштиле ресторанот. Toj не се спротивставува на нападот.

Продуцентот е обвинет од околу 50 жени за сексуално вознемирување. Скандалот го принуди да поднесе оставка од одборот на директори на неговата продуцентска компанија „Weinstein Co.“ Тој беше исклучен од Американската академија за кинематографија, која доделува „Оскар“, а се соочува и со раз вод од неговата сопруга Георгина.

Според предбрачниот договор, Харви на Георгина ќе треба да ѝ исплати повеќемилионски износ. Според „Њујорк пост“, тој износ е помеѓу 15 и 20 милиони долари.

Георгина го напушти Вајнштајн во октомври минатата година, во моментот кога против него се појавија обвинувањата за сексуално злоставување. Условите за разводот парот ги договорил непосредно пред десетгодишнината од бракот.

Вкупното богатство на Вајнштајн се проценува на повеќе од 240 милиони долари.. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Путин за Богојавление се капеше во ледена вода (ВИДЕО)

На температура од околу шест степени Целзиусови под нулата, Путин скокна по крстот што беше фрлен во водите на Селигер.

Хари и Меган го направија третиот обичај пред венчавката

Хари и Меган се ракуваа со цела низа добронамерници, кои мавтаа со знамиња и ги фотографираа со своите телефони.

Пеле заврши во болница

„Над Пеле се направени неколку тестови кои покажуваа сериозен замор“, соопштија од Асоцијацијата за состојбата на фдбалерот.

Брижит Бардо: Лицемерни и смешни се обвинувањата за сексуални напади

Таа истакна дека никогаш не била жртва на сексуално малтретирање, иако беше секс симбол во 50-тите и 60-тите години на минатиот век.

Тајните служби ја предупредија Иванка Трамп дека нејзината другарка е кинеска шпионка

Венди е поранешна сопруга на Руперт Мердок, сопственикот на „Њуз корп“, а со Иванка се спријателила пред повеќе од 12 години, кога станале сосетки.

НАЈЧИТАНИ