• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 53
Плусинфо13:33 11 јануари 2018 ● Прочитано 6692

Кога станува збор за помагање на оние што имаат потреба, дури и малите донации прават голема разлика.

Пример за тоа е малата остава на улица во Фејтевил, Арканзас, во која има храна и потрошен материјал за секој кој има потреба од нив.

Секој може да помогне во зголемување на залихата, како што секој може и да се послужи со нешто од оставата.

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“..

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Воз што лае сообраќа низ Јапонија

Животинските крикови треба да ги бркаат животните од железницата.

Харвард работи на „таблета за генијалност“

Со едноставен скен на мозокот сега може да се увиди дали човек има „креативен ум“ или не.

НАСА откри тунели на Месечината

Околу екваторот на Месечината откриени се околу 200 слични отвори, а новите се откриени на Северниот пол.

НАСА објави слики од наоблачениот јупитер

Леталото се наоѓало веднаш над јужниот пол на планетата, што значи дека успешно ги снимило нејзините различни слоеви од долу нагоре.

Ѝ наплаќаат станарина на својата петгодишна ќеркичка

Мојата петгодишна ќерка мора да ни плаќа за кирија и сметки, вели една мајка во својот пост на Фејсбук

НАЈЧИТАНИ