• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 53
Плусинфо21:54 10 јануари 2018 ● Прочитано 8897

Популарниот холивудски глумец Роберт де Ниро упати жестоки и вулгарни зборови кон претседателот на САД, Доналд Трамп на церемонијата на доделувањето на наградата на Националниот одбор за рецензија на филмови во Њујорк.

Де Ниро го нарече Трамп идиот и будала.

– Тој ебен идиот е претседател. Император на нови алишта. Човекот е ебен идиот - рече Де Ниро по што во рок од 60 секунди Трамп го нарече „куче“, „свиња“, „измамник“ и „човек што не знае што зборува“.

Актерот на претседателските избори во 2016 година во САД застана зад кандидатурата на Хилари Клинтон и отворено го критикуваше Трамп. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Ким Кардашијан гола го спобудале Инстаграм

Откако објави дека таа и Кејни Вест во понеделникот добија ќерка која ја роди сурогат мајка, Ким Кардашијан тоа го прослави така што се соблече гола.

Том Пети починал од случајно предозирање со лекови

Денот кога почина, веројатно неговите болки биле неподносливи и тоа било причина да се предозира со лекови.

Ардерн: Ќе бидам и премиерка и мајка

Јас не сум прва жена што ќе се справува со повеќе должности, изјавила премиерката на Нов Зеланд

Доли Партон со два Гиниса

Со ова, Доли Партон им се придружува на уметници како Џорџ Џонс и Елвис Присли.

Путин за Богојавление се капеше во ледена вода (ВИДЕО)

На температура од околу шест степени Целзиусови под нулата, Путин скокна по крстот што беше фрлен во водите на Селигер.

НАЈЧИТАНИ