• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 53
Плусинфо19:47 10 јануари 2018 ● Прочитано 11092

Новата општествено ангажирана песна на Ѓорѓе Балашевиќ, „Дно дна“ ја вознемири јавноста во Србија веднаш штом беше објавена.

Кантавторот од Нови Сад одлучи да ги замени љубовните стихови со критика за која многумина мислат дека е упатена кон сегашната влада на Србија.

Балашевиќ пее за „смрадот од фармите кој е пуштен во парламент“, дека „откад је света, века и нас, највеќе протуве приграбе власт“.
Тој всушност пее за политиканството, односно за тоа дека „скупштински хлеб без мотике спада у наркотике“.

Неговата ќерка, Беба Балашевиќ на Твитер објави дека оваа песна е забранета на повеќето радио станици во Србија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Ким Кардашијан гола го спобудале Инстаграм

Откако објави дека таа и Кејни Вест во понеделникот добија ќерка која ја роди сурогат мајка, Ким Кардашијан тоа го прослави така што се соблече гола.

Том Пети починал од случајно предозирање со лекови

Денот кога почина, веројатно неговите болки биле неподносливи и тоа било причина да се предозира со лекови.

Ардерн: Ќе бидам и премиерка и мајка

Јас не сум прва жена што ќе се справува со повеќе должности, изјавила премиерката на Нов Зеланд

Доли Партон со два Гиниса

Со ова, Доли Партон им се придружува на уметници како Џорџ Џонс и Елвис Присли.

Путин за Богојавление се капеше во ледена вода (ВИДЕО)

На температура од околу шест степени Целзиусови под нулата, Путин скокна по крстот што беше фрлен во водите на Селигер.

НАЈЧИТАНИ