• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 53
Плусинфо14:41 10 јануари 2018 ● Прочитано 6164

Засега попустот за детско креветче кој бил објавен во необичен оглас на шведската компанија ИКЕА, можат да го освојат само Швеѓанките.

За Македонките тоа ништо не значи, со оглед на тоа што кај нас воопшто и нема продавница на ИКЕА, но со оглед на тоа што станува збор за необичен повик, приказната стаса и кај нас.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Воз што лае сообраќа низ Јапонија

Животинските крикови треба да ги бркаат животните од железницата.

Харвард работи на „таблета за генијалност“

Со едноставен скен на мозокот сега може да се увиди дали човек има „креативен ум“ или не.

НАСА откри тунели на Месечината

Околу екваторот на Месечината откриени се околу 200 слични отвори, а новите се откриени на Северниот пол.

НАСА објави слики од наоблачениот јупитер

Леталото се наоѓало веднаш над јужниот пол на планетата, што значи дека успешно ги снимило нејзините различни слоеви од долу нагоре.

Ѝ наплаќаат станарина на својата петгодишна ќеркичка

Мојата петгодишна ќерка мора да ни плаќа за кирија и сметки, вели една мајка во својот пост на Фејсбук

НАЈЧИТАНИ