• 18 јануари 2018
  • Вести денес: 103
Плусинфо13:40 10 јануари 2018 ● Прочитано 5343

Има ли подобро нешто од вечер или викенд поминат под ќебе со филмски маратон или нова сезона од серијалот што долго сте го чекале?

Ако сѐ уште немате листа со филмски наслови, би можеле да ви го олесниме изборот со неколку тематски предлози.

Можете на пример да одберете филмови само со вашиот омилен актер, актерка или режисер, едноставно впишувајќи го името на познатиот филмски сајт IMDB. Или организирајте вечер на Оскари, па бирајте само филмови кои добиле Оскар за најдобар филм.

Интересна опција за избор се и филмови кои обработуваат теми поврзани со животни, историски филмови, базирани на вистинити приказни, филмови со зборот ЉУБОВ во насловот или со најмногу домати на познатата интернет страна Rotten Tomatoes.

А, зошто да не и посветете една вечер и на македонската кинематографија, па да ги погледнете филмовите од домашна продукција кои сте ги пропуштиле. Навистина има што да се погледне.

Но, што е филмска вечер без грицки? Кога веќе ви помогнавме околу изборот на теми, дозволете ни да ви препорачамеи вкусна и здрава замена за популарната, но не здрава занимација пред ТВ.

Go Nutri интегралните крекери на Виталиа можат да бидат одлично друштво за гледање филм. Изборот е навистина голем и вкусен.

Пред да се пикнете под ќебе, тркнете до најблиската продавница и снабдете се со овесни крекери со семе од сусам, лен и оригано или со мешан зеленчук и семки од тиква. Но, и варијантите со босилек, маслинки и пармезан совршено се вклопуваат со кој било филмски жанр.

Ако не ви се погоди филмот, барем сами погодете си го вкусот.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Селфи на Фејсбук ја однесе полицијата до убиецот

И покрај тоа што група корисници на социјалната мрежа испратиле барање за да се отстрани фотографијата, Фејсбук тоа го одбил

Епл ќе плати 38 милијарди долари данок на враќање пари во САД

Епл е последната во низа компании што промовираат планови за вложување во САД по реформата на американскиот даночен систем

Геомагнетна бура утре ќе ја погоди Земјата

Според соопштението на НОАА, оваа геомагнетна бура е класифицирана на скалата од еден до пет како Г-1, што значи дека ќе биде со најслаба јачина.

Зошто Кинезите им облекуваат на децата пантолони со дупки?

Ако се прошетате по улиците во Кина, ќе забележите дека насекаде гледате откриени бебешки газиња. На запад оваа практика сѐ уште предизвикува чудење

Детето ве лаже? Не се грижете, тоа е добро!

Иако родителите се вознемируваат кога ќе дознаат дека детето лаже, истражувањата тврдат дека освен што е нормално, лажењето е и знак за интелигенција.

НАЈЧИТАНИ