• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 53
Плусинфо18:06 08 јануари 2018 ● Прочитано 11331

Жена загина при пожар во стан што се случин на улица Шидска во скопската општина Ѓорче Петров. Привичните информации за причината за смртта е дека таа настапила поради загушување. Полицијата го потврди и идентитетот на жртвата, Јаготка Анѓелковиќ, родена 1955 година.

 

Според информациите од Противпожарната бригада во Скопје, несреќата се случила попладнево околу 16.25 часот. Опожарени се 20 квадратни метри, а материјалната штета се проценува на 70.000 денари.

На терен интервенирале петмина пожарникари со две возила. Засега нема официјални информации за причините за настанување на пожарот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Исклучените од парно ќе дискутираат за калориметрите

Протестот е 150 по ред и се одржува пред Регулаторната комисија за енергетика.

Даниел Дончевски по петти пат го фати крстот во Скопје

На денешната манифестација во осветените води на Вардар по крстот скокнаа околу 150 верници.

Last Minute Sale со попусти до 70 отсто

Девојки го привлекуваа вниманието на возачите и минувачите со табли кои повикуваа на зимски шопинг во Скопје сити мол.

Загадувањето ја запре обновата на Партизанска

Улицата изгледа лошо и нерамно, по должина на коловозот се познаваат три ленти како што е нанесуван асфалтот.

За Водици со изменет сообраќаен режим

Посебен сообраќаен режим на неколку сообраќајници во центарот на Скопје, како и во општините Ѓорче Петров и Аеродром ќе биде воведен утре.

НАЈЧИТАНИ