• 26 февруари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо10:35 14 септември 2017 ● Прочитано 676

Сообраќаец од кинескиот град Путјен, истрча на улица полна возила, само за да спаси мачето кое сакало да ја прејде улицата.

На видеото што за кусо време стана хит на интернет, се гледа како возилата застануваат додека белото маченце се шета по улицата и во еден момент, полицаецот по име Јухе Тан притрчал, го зел в раце и го тргнал од улицата.

Социјалните мрежи се преполни со пофални коментари за херојскиот потег. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Најздодевни градови на светот се Истанбул и Сингапур

Листата „Сити лајф индекс 2018″ беше објавена откако биле анкетирани 15.000 луѓе, кои го прогласиле Истанбул за најздодевен град, а Сингапур втор.

Украдена слика од Едгар Дега вредна 800.000 долари е пронајдена во автобус

Сликата била украдена од Музејот „Кантини“ во Марсеј во 2009 година, каде што била позајмена од парискиот музеј Д’Орсеј.

Јаваат пениси за да добијат бебе

Паркот на пенисите атрaкција на Олимписките игри

Во Британија продаден чајник за 650.000 евра

Експертот од аукциската куќа „Вули и Волис“, откако му бил покажан чајникот, утврдил дека е изработен од Џон Бартлем, чии производи се многу ретки.

Зошто три (четири, пет…) деца, се полесни од едно

Колку пати сте го чуле ова, а колку пати сте превртеле со очите и сте помислиле „Глупости, јас и со ова едно едвај излегувам на крај, а камоли со три“

НАЈЧИТАНИ