• 26 февруари 2018
  • Вести денес: 0
МИА09:01 14 септември 2017 ● Прочитано 376

Продажбата на автомобили во Кина порасна за 4,1 отсто во август, водена од силната побарувачка за СУВ возила. Возачите на најголемиот светски пазар според бројот на продадените возила, купиле речиси 1,9 милиони СУВ возила, лимузини и караван автомобили, се наведува во соопштението на кинеското Здружение на производителите на автомобили.

Вкупната продажба на возила, вклучувајќи ги камионите и автобусите, пораснала за 5,3 отсто на околу 2,2 милиона. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Бугарија амбициозно „граби“ струја од сонцето

Иако источниот сосед сега има 60 пати повеќе фотоволтаици од Македонија, се гради нов гигантски соларен парк, а на покривите никнат соларни панели.

За проблемот со брашното ќе разговараат македонскиот и српскиот министер за земјоделство

Премиерот не очекува и зголемување на цената на лебот поради проблемите со кои се соочуваат мелничарите.

АПСУРДИ Власта се токми да ги осакати спортските обложувалници, ама и буџетот!

Измените на Законот за игрите на среќа и за забавните игри ќе предизвика масовни отпуштања во обложувалниците и пад на буџетските приходи.

Заев го посети тројцата браќа Вејселови, произвеле седум тони тутун ВИДЕО

Тутунот е тежок за производство, велат Вејселови, од расадување, берење, нижење до калапење во него учествува од најмалиот до највозрасниот член.

Струмички гимназијалци се наградени за идеи за „Коридорот 8“

Тие учествуваа со свои проекти како да функционра ова значајна комуникациска врска меѓу Македонија и Бугарија во иднина.

НАЈЧИТАНИ