• 21 ноември 2017
  • Вести денес: 4
Плусинфо14:49 13 септември 2017 ● Прочитано 636

Повикот за стипендии за есенската генерација за 2017/2018 година за HR Академијата е отворен. Се доделуваат две целосни и четири делумни стипендии. Вредноста на целосните стипендии е 1.600 евра колку што чини посетата на целата HR Академија на Clear View Бизнис Тренинг Центар. А вредноста на делумните стипендии е од 400 евра.

- Четири причини зошто да аплицирате за стипендија за HR Академија: HR Академијата е креирана со практичен пристап и работа на менторски принцип, знаењето кое се стекнува е применливо веднаш по завршување на HR Академијата, предавачите на Академијата се со големо искуство во HR менаџмент, сакате да бидете дел од успешната мрежа на HR професионалци во Македонија - велат организаторите.

Се аплицира на меилот [email protected] и пополнетата апликација за стипендија заедно со CV се праќа најдоцна до 20 септември.

Повеќе информации на [email protected] и 070 29 44 19. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Стајиќ: Со „Gulf Oil" во Македонија донесовме светски квалитет

„Супертрејд“ ги исполни сите стандарди кои беа потребни за увоз и продажба на „Gulf“ нафтата во нашата земја, вели Владимир Стајиќ.

Од среда банките и потенцијалните инвеститори ќе го посетат „Фени“

Односно бараат без одлагање да се обезбедат сите неопходни услови за непречен увид во имотот на Должникот на заинтересираните инвеститори.

Владата склучила или е пред склучување договори со 19 странски инвеститори

Ова го најави премиерот Зоран Заев, одговорајќи на новинарско прашање на заедничката прес-конференција со еврокомесарот Јоханес Хан.

НФФ: Најсиромашните земјоделци се најпогодени од новиот начин на пресметка на персоналецот

НФФ смета дека измените се направени многу брзо, без јавна, транспарентна расправа и без да се информираат и консултираат засегнатите страни.

Кумановските невработени бесплатно ќе се обучуваат за возачи

Мерката ќе ја спроведува Агенцијата за вработување, а е дел од оперативниот план на Владата.

НАЈЧИТАНИ