• 24 ноември 2017
  • Вести денес: 36
Плусинфо09:59 13 септември 2017 ● Прочитано 458

Американската компанија Нордстром идниот месец ќе отвори во Лос Анџелес стоковна куќа без ниту едно парче стока. Таа фирма од Сиетл која има синџир стоковни куќи со скапа и луксузна стока наведува дека тоа ќе биде нивна прва концептуална продавница.

Во продавницата ќе работат лични стилисти кои по своја проценка на купувачите и во договор со нив, ќе порачуваат артикли потребни на муштериите.

Нордстром наведува дека купувачите во таа продавница ќе може он-лајн да бираат и купуваат облека и преземаат истиот ден. Освен тоа, ќе им бидат понудени услуги на кројач и маникир. Новата продавница ќе биде на само 279 квадратни метри, додека просечно Нордсторм има продавници со површини од по 13.000 метри квадратни.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Маж ослепел на едно око после силен оргазам

Лекарите претпоставувувале дека тој во еден момент извел нешто што се вика Валсалвин маневар, односно дека ги напнал абдоминалните мускули.

Во Финска ќе се продава леб со сушени инсекти

Шефот на пекарското одделение на групацијата Фазер, Маркус Хелстром изјави дека во тестото на секоја векна ќе има по 70 сушени и сомелени штурци.

Девојче секс-роб во затвор поради убиство на силувачот

Сега ѕвездите како Ким Кардашијан, Кара Делавињ и Ријана користејќи ја својата моќ и влијание бараат правда за Синтоија.

Генијална идеја: автобуси кои возат на рециклирано кафе

Биогоривото со кое од денес ќе возат дел од лондонските автобуси се произведува со комбинација од масло од кафе кое се добива од отпадоците и дизел

Бугарин во Хрватска возел 240 километри на час

Возачот добил парична казна од 400 евра и едногодишна забрана за возење во Хрватска.

НАЈЧИТАНИ