• 21 ноември 2017
  • Вести денес: 4
Плусинфо09:31 13 септември 2017 ● Прочитано 12430

Намалувањето на килограмите секогаш првин го поврзуваме со ригорозни диети, што не е целосно добро со оглед на тоа што после „суперефикасната“ диета обично килограмите повторно се враќаат.

Ако сакате да ја намалите тежината еднаш за секогаш, тогаш ќе треба наместо едни намирници да го користите други – тие ќе го намалат бројот на калории што ги внесувате во организмот, а не се ништо помалку вкусни!

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Пет здрави намирници кои не би смееле често да се јадат

Некогаш е тешко да се храните здраво, менито е ограничено на малку дозволени намирници, но што ако ви кажат дека дури и со нив не треба да претерувате

Нов систем за собирање отпадно масло за јадење од домаќинствата, вклучете се!

Еден литар отпадно масло за јадење може да загади до еден милион литри вода.

Дали да спиете со или без чорапи?

Крвните зрнца, кога е топло, се рашируваат, а тоа предизвикува пад на телесната температура и крвниот притисок.

Ако претерате со алкохол или со лоша храна, помогнете си со куркума

Кога се претерува со внесување на штетни намирници, црниот дроб се преоптоварува и не е во состојба да преработи се, што резултира со вознемиреност

„Лајковите“ на Фејсбук откриваат за нас повеќе отколку што мислиме

Сè што правите на социјалните мрежи, се следи од повеќе луѓе, отколку што мислиме.

НАЈЧИТАНИ