• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 7
МИА08:47 13 септември 2017 ● Прочитано 1077

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски го забележа првиот настап во елитната Лига на шампиони. Тој вечерва во Атина ги одигра последните минути за Спортинг кој го совлада Олимпијакос. Ристовски влезе од клупата за резерви во 87.минута.

Во дербито на вечерта Барселона со убедливи 3:0 го совлада Јувентус, победа со ист резултат остварија и Баерн и Манчестер, а најрасположени за голови беа фудбалерите на Челзи и на ПСЖ.

Резултати на осумте натпревари од 1.коло во групната фаза од фудбалската Лига на шампиони одиграни вечерва:

А-група: Манчестер Јунајтед – Базел 3:0, Бенфика – ЦСКА Москва 1:2.

Б-група: Селтик – ПСЖ 0:5, Баерн Минхен – Андерлехт 3:0.

Ц-група: Челси – Карабах 6:0, Рома – Атлетико Мадрид 0:0.

Д-група: Барселона – Јувентус 3:0, Олимпијакос – Спортинг Лисабон 2:3.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.