• 19 септември 2017
  • Вести денес: 108
МИА08:47 13 септември 2017 ● Прочитано 869

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски го забележа првиот настап во елитната Лига на шампиони. Тој вечерва во Атина ги одигра последните минути за Спортинг кој го совлада Олимпијакос. Ристовски влезе од клупата за резерви во 87.минута.

Во дербито на вечерта Барселона со убедливи 3:0 го совлада Јувентус, победа со ист резултат остварија и Баерн и Манчестер, а најрасположени за голови беа фудбалерите на Челзи и на ПСЖ.

Резултати на осумте натпревари од 1.коло во групната фаза од фудбалската Лига на шампиони одиграни вечерва:

А-група: Манчестер Јунајтед – Базел 3:0, Бенфика – ЦСКА Москва 1:2.

Б-група: Селтик – ПСЖ 0:5, Баерн Минхен – Андерлехт 3:0.

Ц-група: Челси – Карабах 6:0, Рома – Атлетико Мадрид 0:0.

Д-група: Барселона – Јувентус 3:0, Олимпијакос – Спортинг Лисабон 2:3.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година?

Сериозен кандидатот за финалето на ЛШ 2019 година беше и новиот стадион на мадридски Атлетико.

Елмас доби дозвола од ФИФА да настапува за Фенербахче

Елмас на 27 септември ќе наполи 18 години со што ќе стане полнолетен и се очекува оваа година да дебитира на официјален натпревар на Фенербахче.

За само неколку дена еден милион барања за билети за СП 2018

Најголем број барања се од Русија, Аргентина, Кина, Мексико и САД.

Нојер опериран, ќе отсуствува од терените до крајот на годината

Голманот на баварскиот клуб по вторпат скрши коска на стапалото од левата нога на еден од тренинзите со тимот.

Македонските клубови започнуваат со настап во ФИБА натпреварувањата

Најтрофејниот кошаркарски колектив Работнички ќе земе учество во квалификациите за Европа Купот.