• 21 ноември 2017
  • Вести денес: 4
Плусинфо14:25 12 септември 2017 ● Прочитано 1023

Островот Барбуда претрпе огромна штета од ураганот Ирма – 90 отсто од градбите и возилата се уништени, 1.600 жители останаа без дом, а едно лице загина. Роберт де Ниро сака да го врати островот во првобитна состојба.

Актерот, кој поседува ресорт на Барбуда, сака со свои пари да го реконструира островот, кој се наоѓа околу 400 километри источно од Порторико.

– Тажни сме заради информацијата дека островот е уништен. Се радувам што ќе соработувам со тим од ресортот и луѓето од владата за успешно да го изградиме она што природата го зема од нас – објавил Де Ниро во соопштение за јавноста.

Роберт и милионерот Џејмс Паркер лани го купиле ресортот, но се уште не почнале да градат заради проблеми со жителите на островот кои имаат документи за сопственост за одредени делови од земјиштето. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Елон Маск јавно плаче по бившата на Џони Деп

Генијалниот милијардер не се срамел да признае дека раскинувањето со Амбер Херд тешко му паднало. Се разделиле поради пренатрупаните распореди.

„Колдплеј“ заработи 532 милиони долари на турнеја

Турнејата на „Колдплеј“ започна во март 2016 година и ширум светот привлече речиси 5,4 милиони посетители на распродадените концерти.

Лилјана Петровиќ по десет години го посети гробот на Тоше Проески

Под фотографиите на Фејсбук, Петровиќ напишала: „Мојата неодамнешна посета на Крушево“.

Кристина Агилера не може да ги движи лицето и устата

Сенка на настапот фрли нејзиниот „испеглан“ тен и устата кои досега не ги имаше и кои со тешкотии ги движела.

Македонија ќе учествува на „Евровизија 2018“

Двете полуфинални вечери на натпреварот се закажани на 8 и 10 мај 2018 година во Лисабон, Португалија, а големото финале ќе се случи на 12 мај.

НАЈЧИТАНИ