• 26 февруари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо13:04 12 септември 2017 ● Прочитано 795

Асан Даутовиќ е роден во скопско Дебар Маало и се уште живее тука, во епицентарот на Скопје, или како што уште го нарекуваат скопската Скадарлија. Сепак, ако сакате да го најдете, не го барајте таму, туку во старата скопска чаршија кадешто е професионално ангажиран како менаџер на единствениот ланч-бар во овој дел од градот.

Работи како менаџер во „Аустриан Палас“, во старата скопска чаршија со чиј сопственик и шеф Исак Камбери, зборувавме неодамна, но има и други ангажмани во истата бранша.

Асан завршил средно образование како машински техничар, но ете, животот понекогаш има чудни патеки, па некој што мислел дека ќе биде добар во една област, подоцна се нашол себеси во некоја сосема друга.

Нашиот соговорник не е готвач, но е на „ТИ“ со сите најдобри готвачи кај нас и нивен верен придружник, менаџер и ПР, дегустатор на сите нивни чудесни рецепти и нивен строг критичар и поддржувач.

Прочитајте повеќе на „Арт кујна“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Најздодевни градови на светот се Истанбул и Сингапур

Листата „Сити лајф индекс 2018″ беше објавена откако биле анкетирани 15.000 луѓе, кои го прогласиле Истанбул за најздодевен град, а Сингапур втор.

Украдена слика од Едгар Дега вредна 800.000 долари е пронајдена во автобус

Сликата била украдена од Музејот „Кантини“ во Марсеј во 2009 година, каде што била позајмена од парискиот музеј Д’Орсеј.

Јаваат пениси за да добијат бебе

Паркот на пенисите атрaкција на Олимписките игри

Во Британија продаден чајник за 650.000 евра

Експертот од аукциската куќа „Вули и Волис“, откако му бил покажан чајникот, утврдил дека е изработен од Џон Бартлем, чии производи се многу ретки.

Зошто три (четири, пет…) деца, се полесни од едно

Колку пати сте го чуле ова, а колку пати сте превртеле со очите и сте помислиле „Глупости, јас и со ова едно едвај излегувам на крај, а камоли со три“

НАЈЧИТАНИ