• 24 септември 2017
  • Вести денес: 41
Плусинфо13:04 12 септември 2017 ● Прочитано 578

Асан Даутовиќ е роден во скопско Дебар Маало и се уште живее тука, во епицентарот на Скопје, или како што уште го нарекуваат скопската Скадарлија. Сепак, ако сакате да го најдете, не го барајте таму, туку во старата скопска чаршија кадешто е професионално ангажиран како менаџер на единствениот ланч-бар во овој дел од градот.

Работи како менаџер во „Аустриан Палас“, во старата скопска чаршија со чиј сопственик и шеф Исак Камбери, зборувавме неодамна, но има и други ангажмани во истата бранша.

Асан завршил средно образование како машински техничар, но ете, животот понекогаш има чудни патеки, па некој што мислел дека ќе биде добар во една област, подоцна се нашол себеси во некоја сосема друга.

Нашиот соговорник не е готвач, но е на „ТИ“ со сите најдобри готвачи кај нас и нивен верен придружник, менаџер и ПР, дегустатор на сите нивни чудесни рецепти и нивен строг критичар и поддржувач.

Прочитајте повеќе на „Арт кујна“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Се активира вулканот Попокатепатл во Мексико

Експертите, сепак, сметаат дека оваа ерупција на вулканот не е поврзана со серијата земјотреси, што изминативе две недели погодија делови на Мексико.

Меланија Транмп ја предводи делегацијата на САД на игрите во Торонто

Меланија Трамп во Торонто ќе се појави и на приемот за околу 100 американски атлетичари кои учествуваат на седумдневните натпревари во олимписки стил.

„Нетфликс“ повлече епизода на „Пчеличката Маја“ поради цртеж со пенис

Родител забележал цртеж во облик на пенис врежан во дрвото во позадината во една сцена од тој цртан филм.

Трудо на бизнис-форум со чорапи од „Војна на ѕвездите“

Светската јавност не остана рамнодушна на модниот избор на канадскиот премиер и секако фотографијата со Трудо во чорапите стана вирална.

Го помина светот со велосипед за 78 дена

Британски велосипедист го сруши досегашниот Гинисов светски рекорд.

НАЈЧИТАНИ