• 24 ноември 2017
  • Вести денес: 33
Плусинфо11:00 12 септември 2017 ● Прочитано 616

Во Австралија се шири нов тренд. Поради помалку настинки и грипови, малечките во градинка на својата попладневна дремка се почесто одат на игралишта или во базени со песок.

Градинка во градот Перт вовела попладневно спиење во природа за да се спречи заболувањето на децата од вируси. Резултатите од примената на оваа стара скандинавска метода, велат од градинката, се одлични.

Со спиењето на отворено почнале на прагот од австралиската зима – во март и во текот на следните 11 недели, помалку од 1 отсто од децата отсуствувале заради болест.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Маж ослепел на едно око после силен оргазам

Лекарите претпоставувувале дека тој во еден момент извел нешто што се вика Валсалвин маневар, односно дека ги напнал абдоминалните мускули.

Во Финска ќе се продава леб со сушени инсекти

Шефот на пекарското одделение на групацијата Фазер, Маркус Хелстром изјави дека во тестото на секоја векна ќе има по 70 сушени и сомелени штурци.

Девојче секс-роб во затвор поради убиство на силувачот

Сега ѕвездите како Ким Кардашијан, Кара Делавињ и Ријана користејќи ја својата моќ и влијание бараат правда за Синтоија.

Генијална идеја: автобуси кои возат на рециклирано кафе

Биогоривото со кое од денес ќе возат дел од лондонските автобуси се произведува со комбинација од масло од кафе кое се добива од отпадоците и дизел

Бугарин во Хрватска возел 240 километри на час

Возачот добил парична казна од 400 евра и едногодишна забрана за возење во Хрватска.

НАЈЧИТАНИ