• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 7
Плусинфо15:14 11 септември 2017 ● Прочитано 1683

Хвар е дестинацијата каде ќе се снима акциониот трилер „Black money games“ во режија на Адам Рајт, а во кој со легендарниот Том Хенкс ќе глуми и српската актерка Катарина Радивојевиќ (Зоне). 

За проектот, „тежок“ 50 милиони долари, од продукцијата, од која дел е и Катарина, со денови набљудувале локации за најпогодно место за снимање. Радивојевиќ, која освен со глума се занимава и со продукција, за „Јутарњи“ открила детали за филмот.

– Главен продуцент е Џои Туфаро, во чии филмови играле ѕвезди како Хали Бери, Арнолд Шварценегер и Кристифер Вокен. Хрватска ќе биде во филмот не само како локација, туку и низ значајни случувања – посочила Радивојевиќ.

Катарина е наградувана 38-годишна актерка, најпозната по улогата на Зоне во филмот „Зона Замфорива“. Таа одлучи кариерата да ја продолжи во САД, иако заради одделни проекти се враќа дома.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Се ожени таткото на Џастин Бибер

Челзи покажа фотографија од специјалниот ден на која напиша: „Вчера беше најневеројатен ден. Се венчав со мојот најдобар пријател! Те сакам“.

Сомнителен пакет испратен до принцот Хари и Меган Маркл

Било утврдено дека супстанцата не е опасна, а полицијата истражува и дали имало злонамерна комуникација.

Дуа Липа и Стормзи го засенија Ед Ширан

Во разнобојни аутфити и со бели рози в раце или значки во вид на цвет пристигнуваа славните на Британските музички награди 2018.

Клуни и Опра со по 500.000 долари кураж за марш против оружјето

Учесници, порака Учесниците во „Марш за нашите животи“ ќе побараат поголема контрола врз оружјето. При напад во училиште во Паркленд, Флорида, беа уби

„Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“ ВИДЕО

Викторија Лоба отворено одговара на секое прашање од Жаре, па дури и на она „Кога ти беше третото секскуално искуство“.

НАЈЧИТАНИ