• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 9
Плусинфо09:53 11 септември 2017 ● Прочитано 1461

Дел од Ѓорче Петров, улици во општините Карпош, Кисела Вода и Студеничани утре ќе немаат електрична енергија поради технички џафати кои ќе ги врши ЕВН Македонија.

Во период од 9 до 11 часот без струја ќе биде дел од улицата Хелсинки во Општина Карпош.

Од 9 до 13:00 часот без струја ќе бидат улици 1, 6 и 7 во с. Батинци. (Општина Студеничани), додека пак од 9 до 12:00 часот ЕВНЕ ќе Работи на улицата Томе Арсовски во Кисела Вода.

Во општина Ѓорче Петров 7.45 до 12 часот без струја ќе биде дел од улицата Скупи броевите 6, 12, 20 и 22. ,во периодот од 11.30 до 12 часот струја нема да имаат корисниците од дел од бунарите кај река Лепенец и дел од улица Скупи со броевите 12, 14, 20 и 22, додека пак од 7.45 до 8.15 часот корисниците од дел од бунарите кај река Лепенец и дел од улица Скупи со броевите 12, 14, 20 и 22.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Дефект на трафостаница остави делови од Скопје без вода и струја

Од ЕВН Македонија за МИА изјавија дека изводот кој бил опожарен зафатил и дел од соседната електроенерегетска опрема.

Богоев најави санкции за сите што го загадуваат Кејот на Вардар

Како една од првите критични локации е посочен Кејот на Вардар, односно мостот „Газела”, каде што честопати локалното население создава депонија.

На местото на Ќосето - дрво со плочка „Секој има исто право на праведно и јавно судење“!

Скопскиот градоначалник рече дека со отстранување на споменикот, започнува справувањето со проектот „Скопје 2014“.

Уметност на мраз на Skopje on Ice 2018

Во наредните два дена во Скопје ќе се одржи Вториот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice 2018“.

Општина Центар: Споменикот на Ќосето беше дивоградба

Констатирано едека спомен обележјето не е поставено на одобрената микро локација и издаденото решение од страна на Град Скопје, објаснуваат од Центар.

НАЈЧИТАНИ