• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 9
Плусинфо12:45 10 септември 2017 ● Прочитано 1960

Двајца разбојници синоќа нападнале 16-годишно момче од Скопје во тоалет во дискотека во Градскиот Парк во Скопје, информираа од полицијата.

Сторителите му се доближиле и му побарале пари, а откако малолетникот рекол дека нема, тие почнале да го претресуваат и од џебот му го одзеле телефонот и избегале.

Од полицијата велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на разбојниците и расчистување на случајот.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Дефект на трафостаница остави делови од Скопје без вода и струја

Од ЕВН Македонија за МИА изјавија дека изводот кој бил опожарен зафатил и дел од соседната електроенерегетска опрема.

Богоев најави санкции за сите што го загадуваат Кејот на Вардар

Како една од првите критични локации е посочен Кејот на Вардар, односно мостот „Газела”, каде што честопати локалното население создава депонија.

На местото на Ќосето - дрво со плочка „Секој има исто право на праведно и јавно судење“!

Скопскиот градоначалник рече дека со отстранување на споменикот, започнува справувањето со проектот „Скопје 2014“.

Уметност на мраз на Skopje on Ice 2018

Во наредните два дена во Скопје ќе се одржи Вториот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice 2018“.

Општина Центар: Споменикот на Ќосето беше дивоградба

Констатирано едека спомен обележјето не е поставено на одобрената микро локација и издаденото решение од страна на Град Скопје, објаснуваат од Центар.

НАЈЧИТАНИ