• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 5
Плусинфо19:14 09 септември 2017 ● Прочитано 4832

Познатиот глумец Џони Деп е во банкрот, поради што тој го продава својот имот. Продал 4 од 5 станови во Лос Анџелес и три во Њујорк, за вкупна цена од 120 милиони долари, ама и тоа не е доволно за да ги покрие своите долгови.

Се смета дека главна причина за неговиот банкрот е луксузниот начин на живот, па Џони својата сметка ја довел со милиони во минус.

Актерот се обидува да ја продаде и фармата со коњи која се наоѓа во Кентакиј, но веќе девет месеци не се јавил ниту еден купец. Станува збор за фарма која има две штали со 15 боксови, главна куќа со 7 спални соби, куќа за гости и гаража со 4 автомобили.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Се ожени таткото на Џастин Бибер

Челзи покажа фотографија од специјалниот ден на која напиша: „Вчера беше најневеројатен ден. Се венчав со мојот најдобар пријател! Те сакам“.

Сомнителен пакет испратен до принцот Хари и Меган Маркл

Било утврдено дека супстанцата не е опасна, а полицијата истражува и дали имало злонамерна комуникација.

Дуа Липа и Стормзи го засенија Ед Ширан

Во разнобојни аутфити и со бели рози в раце или значки во вид на цвет пристигнуваа славните на Британските музички награди 2018.

Клуни и Опра со по 500.000 долари кураж за марш против оружјето

Учесници, порака Учесниците во „Марш за нашите животи“ ќе побараат поголема контрола врз оружјето. При напад во училиште во Паркленд, Флорида, беа уби

„Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“ ВИДЕО

Викторија Лоба отворено одговара на секое прашање од Жаре, па дури и на она „Кога ти беше третото секскуално искуство“.

НАЈЧИТАНИ