• 23 февруари 2018
  • Вести денес: 7
Плусинфо12:55 09 септември 2017 ● Прочитано 808

Уште еден документарен филм посветен за позната ѕвезда ќе се прикаже на филмскиот фестивал во Торонто. Станува збор за богот на гитарите, легендарниот Ерик Клептон.

На почетокот на филмот се појавува кралот на блуз музиката Б.Б. Кинг, кој со пофални зборови го опишува својот колега Клептон пред да се појават досега невидени архивски снимки и фотографии од животот и детството на гитаристот до инспирацијата за “Лејла” и неговата соло кариера.

“Знаев дека сум различен, но не знаев зошто”, вели Клептон, додека неговите врсници кажуваат како направи успешна револуција во свирењето гитара.

Life in 12 Bars, е името на документарецот кој ги открива и најдлабоките тајни на Ерик, вклучувајќи ја зависноста од дрога и алкохол и трагичната смрт на неговиот четиригодишен син Конор во 1991 година.

Продуцентот на филмот Лили Фини Занук добил од Ерик голема лична архива од класичните изведби, снимки на сцената и надвор од неа, иконски фотографии, рачно напишани писма, цртежи и лични записи. Премиерата на филмот е закажана за 10 - ти Февруари 2018 година. 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Се ожени таткото на Џастин Бибер

Челзи покажа фотографија од специјалниот ден на која напиша: „Вчера беше најневеројатен ден. Се венчав со мојот најдобар пријател! Те сакам“.

Сомнителен пакет испратен до принцот Хари и Меган Маркл

Било утврдено дека супстанцата не е опасна, а полицијата истражува и дали имало злонамерна комуникација.

Дуа Липа и Стормзи го засенија Ед Ширан

Во разнобојни аутфити и со бели рози в раце или значки во вид на цвет пристигнуваа славните на Британските музички награди 2018.

Клуни и Опра со по 500.000 долари кураж за марш против оружјето

Учесници, порака Учесниците во „Марш за нашите животи“ ќе побараат поголема контрола врз оружјето. При напад во училиште во Паркленд, Флорида, беа уби

„Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“ ВИДЕО

Викторија Лоба отворено одговара на секое прашање од Жаре, па дури и на она „Кога ти беше третото секскуално искуство“.

НАЈЧИТАНИ