• 22 септември 2017
  • Вести денес: 3

Червар: Оваа екипа може чекор понапред без разлика на резултатите

Натпреварот меѓу Металург и Бешикташ се игра в недела од 17 часот, во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Антиќ: Ова е моја последна сезона

Поранешниот македонски репрезентативец се откажа од многу побогат договор за повторно да го облече црвено-белиот дрес.

Стоилов: Заслужуваме полни трибини против Нант

Вардар в сабота го пречекува тимот на Нант за кој игра капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров.

Каратистите на Макпетрол ќе настапи на силен турнир во Турција

Каратистите на Макпетрол денес ќе заминат за Истанбул на силниот турнир Светската Премиер Карате Лига - А серија закажан за претстојниот викенд.

ФИФА утре ќе ги објави номинациите за најдобрите во повеќе категории

Победниците ќе бидат прогласен на 23 октомври на гала свеченост во „Лондон Паладиум“ во англиската престолнина.

Тренерот на ФК Динамо претепан пред својата зграда

Двајца маскирани напаѓачи, синоќа брутално го претепаа тренерот на фудбалскиот клуб Динамо Марио Цвитановиќ додека влегувал во својата зграда.

Атлетико Мадрид блиску до договор со Челзи за Диего Коста

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне инсистираше да го врати Коста во Мадрид.

Касемиро: Во фудбалот се случуваат и нефер работи

- Ние сме истиот тим кој минатата сезона. Тоа е фудбал. Понекогаш работите не се фер. Во секој случај честитки за победата на Бетис, изјави Касемиро.

Бетис го шокира Реал (ВИДЕО)

За Бетис синоќешната победа беше трета во првенството и со девет собрани бодови се наоѓа на шестата позиција, веднаш пред „кралскиот клуб“.

Душан Ивковиќ со хуманитарен натпревар стави крај на славната кариера

Перо Антиќ беше дел од тимот предводен од легендарниот тренер Душан Ивковиќ кој синоќа во Атина стави крај на долгогодишната кариера.

Прва победа за Работнички

Лидерот на табелата Шкендија со убедливи 5:0 го совлада Силекс, додека во градското дерби Шкупи славеше над Скопје со 1:0.

Зидан потврди: Останувам во Реал

45-годишниот тренер пред еден месец соопшти дека се договорил со управата за нов тригодишен договор, но дека ништо не е официјализирано.

Шишковски: Против Победа, да ја оствариме првата победа

Екипата на Работнички попладнево гостува во Прилеп кај Победа во рамките на шестото коло од Првата македонска фудбалска лига.

Челзи повторно на „тапет“ кај ФИФА

Трет пат во последните осум години ФИФА ќе го испитува Челзи, објавија англиските медиуми.

Украински медиуми: Срна падна на допинг тест

Капитенот на Шахтјор Дарио Срна падна на допинг-тест по натпреварот против Наполи во Лигата на шампионите, објавија украинските медиуми.

УЕФА на Белгија може да и ја одземе организацијата на на ЕП 2020

Белгиската фудбалска федерација може да ја загуби организацијата на ЕУРО 2020, откако изградбата на новиот стадион во Брисел има проблем со дозволи.

Вардар ја продолжи победничката низа

Ракометарите на Вардар синоќа забележаа уште една победа, го совладаа Татран Прешов со 32:28 во дуел од четвртото коло на регионалната СЕХА лига.

Трофеј во Лига 1 и најмалку полуфинале во ЛШ, услов за Емери да остане во ПСЖ

Во тимот на ПСЖ играат многу ѕвезди, а го имаат и најскапиот фудбалер на светсот Нејмар за кого летото потрошија 222 милиони евра.

Драгич доби подарок дрес од Дражен Петровиќ и се расплака (ВИДЕО)

Најдобриот игрод репрезентацијатаач на Евробаскет 2017, Горан Драгич соопшти дека се повлекува од репрезентацијата на Словенија.

Несторовски го одлучи дербито на Серија Б

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски беше клучниот играч во синоќешното дерби на Серија Б на кое Палермо ја совлада Перуџа со 1:0.

НАЈЧИТАНИ