• 18 јануари 2018
  • Вести денес: 101

Брижит Бардо: Лицемерни и смешни се обвинувањата за сексуални напади

Таа истакна дека никогаш не била жртва на сексуално малтретирање, иако беше секс симбол во 50-тите и 60-тите години на минатиот век.

Тајните служби ја предупредија Иванка Трамп дека нејзината другарка е кинеска шпионка

Венди е поранешна сопруга на Руперт Мердок, сопственикот на „Њуз корп“, а со Иванка се спријателила пред повеќе од 12 години, кога станале сосетки.

На манекенката Лорен Васер и ја ампутираа и втората нога

Храбрата манекенка заздравува во болница, а прва на посета по операцијата и дошла параолимпијката Ами Пурди, на која и се ампутирани двете нозе.

Шерон Стоун за сексуалното вознемирување: Со овој изглед, видов се! ВИДЕО

Јас сум во овој бизнис повеќе 40 години. Можеш ли да замислиш кога ја почнав кариерата пред 40 години и тоа со овој изглед? Видов сè, рече таа.

Џејн Фонда оперирана од рак на усни

За својот здравствен проблем актерката и се пошегувала: „Еј, светот се распаѓа, што е една усна“.

Први фотографии од близнаците на Енрике Иглесијас и Ана Курникова

42-годишниот Енрике и 36-годишната Ана имаат близнаци, машко и девојче, кои се викаат Николас и Луси.

Ким и Канје добија ќерка од сурогат мајка

Бебето се родило 47 минути по полноќ, по локално време, и тежи 3,3 килограми. Целиот процес и „услугата“ Ким и Канје ја платиле околу 114.000 долари.

Оливер Драгојевиќ: Би се вратил јас веднаш на сцената, но не можам се уште

Тој во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.

Родителите ја нападнаа Викторија: Поради тебе нашите деца не сакаат да јадат

Поради таквите девојки мојата и онака тенка ќерка мисли дека треба да јаде уште помалку, напишала една мајка

И внукот на Чаплин по пистата на „Долче и Габана“

На ревијата беа синовите на Памела, Пирс Броснан, Паф Деди, Даниел Деј-Луис и Џуд Ло

Забрането виното на Леди Гага

На Леди Гага и е забрането да го продава виното произведено во чест на нејзината покојна тетка, затоа што веќе постои такво име на пазарот.

Девојка на британски политичар брутално ја навреди Меган Маркл

„Мејл он сандеј“ објавил пораки кои Марни му ги испратила на пријателот, а во кои навредливо ги коментирала Меган и Афроамериканците.

Пејачката на Кренберис ненадејно почина на 46 години

„Членовите на семејството се скршени од болка поради веста и побараа приватност во ова мошне тешко време“, се додава во соопштението.

Секс-скандал: „Вог“ ги шутна Мариo Тестино и Брус Вебер

Обвинувањата ги сфаќам многу сериозно и ние во „Конде Наст“ одлучивме да ги стопираме ангажманите со двајцата фотографи - рекла Винтур.

Џеф Безос има приватен авион, а вози стара „хонда“

Безос секоја година продава акции во „Амазон“ во вредност од еден милион долари.

Ѓуро бил итно опериран

Не е познато за каква операција поточно станува збор, но Бранко Ѓуриќ извесно време ќе бил на боледување.

Уапсен е Денис Родман

Родман бил уапсен во саботата навечер, заради „насилно возење“. Полицајците со лисици на рацете го однеле во полициска станица.

Макрон напишал еротски роман за Брижит уште додека му била учителка

Во книгата станува збор за контроверзната врска на актуелниот француски претседател со 24 години постарата жена која порано била негова професорка.

Елизабета Втора на маки: Ако погледнам долу, круната ќе ми го скрши вратот

Зборувајќи првпат за своето крунисување пред 65 години, британската кралица Елизабета Втора открила колку и било неудобно возењето на таа церемонија.

Софија Вергара во бикини урива рекорди на инстаграм ФОТО

Таа доби повеќе од 600.000 лајкови и многу коментари.

НАЈЧИТАНИ