• 18 јануари 2018
  • Вести денес: 101
Сообраќајот на патот Гостивар-Кичево по една коловозна лента поради сообраќајка

Како што информира АМСМ, причина е сообраќајна несреќа во близина на Трапчин Дол

Ексклузивно: Разговор со италијанскиот сопственик на депонијата Дрисла ВИДЕО

Пародичните вести гледајте ги од 22 часот, веднаш по ракометниот натпревар Македонија-Шпанија на „Телма“

Собранието ќе има пет потпретседатели

Бројот на потпретседатели го утврдува Собранието по предлог од претседателот на Собранието.

Загина велосипедист во сообраќајка кај Облешево

Според првичните информации, автобусот и велосипедистот се движеле во иста насока.

Сообраќајка кај Облешево, возилата во една лента

Од 16,20 часот, на магистралниот пат А3 Штип-Кочани, на надвозникот пред с.Облешево, сообраќајот се одвива наизменично.

Столтенберг во Владата ГАЛЕРИЈА

Генералниот секретар на НАТО денска имаше заедничка прес - конференција со македонскиот премиер Зоран Заев во Владата.

Мицковски се сретна со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје

На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси важни за Република Македонија.

Собранието ги усвои во прво читање реформите на прислушувањето

Собранието со 64 гласа „за“ ги усвои предложените законски измени во прво читање и ги даде на понатамошна работа, oдносно на второ читање.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема услови да се вратиме во Собранието

Најголемата опозициска партија од средината на декември не учествува во работата на македонското Собрание.

Изјавата на Наумовски - за власта избрзана, за опозицијата сериозна

Лидерот на ДУИ Али Ахмети смета дека изјавата на Наумовски е спорна оти претходно тој не се консултурал со македонските власти.

Столтенберг и Заев: Спорот за името мора да се реши, нема план „Б“ ВИДЕО

Спорот за името со Грција мора да се реши. Нема друг начин за влез на земјата во НАТО.

Столтенберг се сретна со Јанева

Јанева на средбата нагласила дека работата на ова Јавно обвинителство е од исклучителна важност за обезбедување на владеењето на правото...

Во ЖИВО заедничка прес-конференција на Заев и Столтенберг

Прес конференцијата се одржува во Владата на Република Македонија.

Столтенберг пречекан со високи воени почести во Владата ГАЛЕРИЈА

По церемонијата високиот гостин на НАТО и премиерот Зоран Заев ќе имаат средба, по што е предвидена заедничка конференција за печат.

И ВМРО-ДПМНЕ задоволна од средбата со првиот човек на НАТО

Претставниците на ДУИ, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ како коструктивна и содржајна ја оценија средбата со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

МНР: Идеите на медијаторот не се коментираат јавно пред да се аправи темелна анализа

Министерството за надворешни работи на Република Македонија сè уште нема добиено целосен извештај од вчерашната средба во Њујорк.

Драстично се зголемува бројот на грипозни

Минатата недела се регистрирани 428 нови случаи на заболени од грип, што е зголемување за 74 отсто споредено со неделата пред неа

СКАНДАЛ: Немате лекови, ама читајте медицински книги од 500 евра!

Претходната Влада купувала стручни книги, секоја поединечно вредна по 35.551 денари или 578 евра, од народни пари, за да чита народот!

Груевски со Ѓорчев, но и Димовски од прв ред го слушаше Столтенберг

Дали прекинот на бојкотот е само за овој настан или опозицијата ќе се врати целосно во законодавниот дом, од партијата нема информација.

Тетовец еден месец присилно држел девојка во својот дом

Девојката се спасила кога од телефонот од неговиот татко, се јавила на татко и.

НАЈЧИТАНИ