• 21 ноември 2017
  • Вести денес: 4

Возачите во Сингапур ќе треба да купуваат дозвола за автомобилот

Цената за просечно семејно возило за дозволата за движење ќе биде околу 31 илјади евра, но таа ќе расте во зависност од автомобилот.

Новата портпаролка на рускиот министер е интернет-сензација

По именувањето, Росијана го избришала својот профил на рускиот пандан на „Фејсбук“, „ВКонтакте“.

Метеор го осветли небото над Лапонија (ВИДЕО)

Сталесен со свои пријатели бил на излет на северот на Финска, кога пред нив небото „експлодирало“.

„Фејсбук“ конечно укинува една од најиритантните опции

Никој повеќе нема да може да ве повикува да играте „Кенди краш“, „Фармвил“ или некоја слична игра која е хит тој месец.

Пристигна новиот компактен SUV CitroËn C3 Aircross

Ова е најпространиот автомобил во класата, со зафатнина на багажниот простор од 520 литри.

Британската кралица денеска слави 70 години брак со принцот Филип

Кралицата Елизабета и нејзиниот 96-годишен сопруг ќе ја прослават платинестата годишнина од бракот во семејниот круг во дворецот Виндзор.

Околу три години од животот минуваме во тоалет

Се верува (со право) дека мажите на школката минуваат повеќе време, од жените.

Руска пензионерка освои 7 милиони евра на лотарија ВИДЕО

Иако добивката е релативно мала во однос на американските и европските џекпотови, половина милијарда рубљи се огромни пари за просечен руски пензионер

Децата ги преземаат училиштата

На Светскиот ден на детето, во знак на солидарност со најобесправените и најранливите деца во светот, децата организираат преземање на училиштата

Озлогласениот убиец Чарлс Менсон почина на 83-годишна возраст

Менсон беше осуден на доживотен затвор за морничавиот масакр што неговите следбеници го извршја во 1969 година во куќата на режисерот Роман Полански.

„Долче Габана“ тестенини (ВИДЕО)

Тестенините се продаваат во дизајнирани амбалажи. Направени се во четири форми, а произведени се само 5.000 парчиња.

Во Холивуд се пријавуваат се повеќе случаи на сексуално вознемирување

Обвинувањата се движат од телесни повреди до силувања, а во многу случаи повеќе лица се жалеле на иста личност.

Почина модниот могул Азедин Алаја

На неговиот моден стил не беа имуни ни дамите од Белата куќа.

Мануши Чилар од Индија е Мис на светот 2017

Чилар е шеста Индијка која ја понесе титулата најубава девојка, и круната ќе ја врати во Индија после 17 години.

Голготата на еден татко

Жал ми е за детето и копнеам по него, вели нашиот соговорник Лазо Н.,кој во рок од 2 ипол години, успева да „извојува“ само две видувања со својот син

Пластика најдена и во стомаците на морските животни на длабочина од 10.890 метри

Секое суштество пронајдено на длабочина од 10.890 метри внесло во својот организам извесен вид вештачки материјали вклучувајќи и најлон кеси и ПВЦ.

НАСА открива кои градови би можеле да бидат потопени

Топењето на ледените површини на Гренланд може да влијаат на Лондон, Дубровник и Тромсо, Осло, Атина, Сиракуза, Марсеј, Гибралтар и Брест.

Францускиот бренд S.T. Dupont прослави 145 години

S.T. Dupont 145 години рачно изработува исклучителни подароци за исклучителни луѓе.

Ја продала својата невиност за 2,5 милиони евра на бизнисмен од Абу Даби

Cinderella Escorts важи за „најпознатата ескорт-агенција на светот“, а е обвинета за искористување на малолетнички кои ја продаваат својата невиност.

Црна Гора ја продава јахтата на Тито

Некогашната јахта на Тито, изградена во бродоградилиштето во Краљевица во 1977 година.

НАЈЧИТАНИ