• 19 октомври 2017
  • Вести денес: 5
МАКЕДОНИЈА

Панчевски: Не сум Џемс Бонд да местам случаи

Судијата Владимир Панчевски, екс претседател на Кривичниот суди зјави дека во ниедна постапка нема да го користи имунетот како судија затоа што е чист

ДИК го усвои Извештајот за приговорите, ќе се разгледуваат од утре

Најмногу приговори поднела ВМРО-ДПМНЕ 43 и по еден од ТМРО, Алијансата на Албанците и Левица.

Прашања од повеќе области на дневен ред на утрешната владина седница

На предлог на Собранието, министрите на оваа седница ќе се произнесат и за Предлог-законот за изменување на Законот за заштита од пушење.

Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

Во предметот „Труст“ што го отвори СЈО првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а во „Тотал“, првообвинет е новинарот Драган Павловиќ-Латас.

КОЛУМНИ

Конечно, национализмот е демоде!

Агрон Биба

18 октомври 2017

Јавниот сервис во политичко менгеме

Ивица Челиковиќ

18 октомври 2017
СКОПЈЕ
КУЛТУРА
МАКЕДОНИЈА

Панчевски: Не сум Џемс Бонд да местам случаи

Судијата Владимир Панчевски, екс претседател на Кривичниот суди зјави дека во ниедна постапка нема да го користи имунетот како судија затоа што е чист

ДИК го усвои Извештајот за приговорите, ќе се разгледуваат од утре

Најмногу приговори поднела ВМРО-ДПМНЕ 43 и по еден од ТМРО, Алијансата на Албанците и Левица.

Прашања од повеќе области на дневен ред на утрешната владина седница

На предлог на Собранието, министрите на оваа седница ќе се произнесат и за Предлог-законот за изменување на Законот за заштита од пушење.

Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

Во предметот „Труст“ што го отвори СЈО првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а во „Тотал“, првообвинет е новинарот Драган Павловиќ-Латас.

НАЈЧИТАНИ